Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Rusi si boli v Iráne podľa Američanov pozrieť bojové drony, ktoré by mohli použiť vo vojne na Ukrajine

 Webnoviny  16. júl 2022  38
Rusi si boli v Iráne podľa Američanov pozrieť bojové drony, ktoré by mohli použiť vo vojne na Ukrajine

16.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí predstavitelia v ostatných týždňoch najmenej dvakrát navštívili letisko v centrálnej časti Iránu, aby si prezreli bezpilotné lietadlá schopné uniesť zbrane, ktoré by mohli použiť vo vojne na Ukrajine. Informoval o tom Biely dom, podľa ktorého Irán predviedol drony ruským predstaviteľom na letisku Kášán v dňoch 8. júna a 15. júla.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Američania taktiež zverejnili satelitné snímky dronov Shahed-191 a Shahed-129, vystavené i počas letu na letisku, zatiaľ čo na zemi bolo dopravné lietadlo ruskej delegácie. Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan uviedol, že administratíva má informácie, že iránska vláda plánuje poskytnúť Rusku niekoľko stoviek bezpilotných lietadiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi si boli v Iráne podľa Američanov pozrieť bojové drony, ktoré by mohli použiť vo vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.