Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

V Mexiku zatkli narkobaróna Cara Quintera, skrýval sa v horách pri hraniciach

 Webnoviny  16. júl 2022  65
V Mexiku zatkli narkobaróna Cara Quintera, skrýval sa v horách pri hraniciach

16.7.2022 (Webnoviny.sk) - V Mexiku zatkli neslávne známeho narkobaróna Rafaela Cara Quintera, ktorý v roku 1985 stál za zabitím predstaviteľa amerického úradu na boj proti drogám. Ako uviedlo mexické námorníctvo, udialo sa tak takmer desať rokov po tom, ako vyšiel z mexického väzenia a vrátil sa k pašovaniu drog.

Caro Quintero bol zatknutý po tom, čo ho pátrací pes menom Max našiel skrývať sa v hustom poraste v meste San Simón v štáte Sinaloa počas spoločnej operácie námorníctva a kancelárie generálneho prokurátora. Miesto sa nachádzalo v horách neďaleko hraníc štátov Sinaloa a Chihuahua.

Kancelária mexického generálneho prokurátora vo vyhlásení v piatok neskoro večer uviedla, že Caro Quintero bol zatknutý a bude zadržiavaný vo väznici Altiplano s maximálnou ostrahou asi 80 kilometrov západne od Mexico City.


Caro Quintero sa dostal na slobodu v roku 2013 po 28 rokoch väzenia, keď súd zrušil jeho 40-ročný trest za únos a zabitie agenta amerického úradu na boj proti drogám Enriqueho Camarenu z roku 1985. Caro Quintero, niekdajší vodca kartelu Guadalajara, sa následne vrátil k obchodu s drogami a rozpútal krvavé strety v pohraničnom štáte Sonora na severe Mexika. Bol na zozname najhľadanejších osôb FBI.Viac k témam: Drogy, narkobarón
Zdroj: Webnoviny.sk - V Mexiku zatkli narkobaróna Cara Quintera, skrýval sa v horách pri hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.