Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  20,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa pri Avdijvke snažia ovládnuť logistické trasy

 Webnoviny  10. február 2024  176  
Rusi sa pri Avdijvke snažia ovládnuť logistické trasy

10.2.2024 (SITA.sk) - Na východe Ukrajiny v oblasti tavrijskej operačnej strategickej skupiny ukrajinskej armády ruské sily sústreďujú svoje hlavné úsilie na mesto Avdijivka.

Uviedol to v sobotu na Telegrame veliteľ tavrijskej skupiny Oleksandr Tarnavskyj. Dodal, že Rusi chcú získať kontrolu nad logistickými trasami, ktoré zásobujú ukrajinských vojakov. Podľa jeho slov však Kyjev na akcie Rusov adekvátne reaguje.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Posilňujeme blokovacie pozície, zriaďujeme ďalšie palebné pozície a zapájame nové efektívne sily. Logistické dodávky pokračujú bez prerušenia," povedal Tarnavskyj. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Pri Avdijivke Rusi podľa Tarnavského v piatok stratili 361 vojakov a 13 kusov techniky bez zarátania dronov. Konkrétne išlo o dva tanky, jedno obrnené bojové vozidlo pechoty, jeden delostrelecký systém, šesť automobilov a tri kusy špeciálnej techniky. Okrem toho ukrajinskí vojaci zničili dve úložné miesta ruskej munície.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rusi sa pri Avdijvke snažia ovládnuť logistické trasy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.