Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Nemecko podľa generálneho inšpektora armády musí pripraviť pre prípad, že by ju napadlo Rusko

 Webnoviny  10. február 2024  180  
Nemecko podľa generálneho inšpektora armády musí pripraviť pre prípad, že by ju napadlo Rusko

10.2.2024 (SITA.sk) - Nemecko musí zvýšiť svoju vojenskú pripravenosť pre prípad, že by ho v najbližších piatich rokoch napadlo Rusko. Povedal to generálny inšpektor nemeckej armády Carsten Breuer v rozhovore pre Welt Am Sonntag, ktorý ho zverejnil v sobotu.

Generál Breuer konštatoval, že Rusko má vojenský potenciál aj úmysel rozšíriť svoju agresiu za hranice Ukrajiny. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Počet príslušníkov nemeckej armády by podľa Breuera mal vzrásť na viac ako 200-tisíc zo súčasných približne 180-tisíc. Pokiaľ ide o nemeckú podporu Ukrajine, ktorá sa po pomalom štarte výrazne zvýšila, Breuer povedal, že nepozoruje vedomé obmedzenie pomoci v nijakej oblasti. Jediným limitujúcim faktorom je podľa neho nemecká priemyselná kapacita, ktorá by sa mala zlepšiť.

Viac k témam: Nemecká armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Nemecko podľa generálneho inšpektora armády musí pripraviť pre prípad, že by ju napadlo Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.