Pondelok, 27. marec 2023
Slabý dážď  1,8 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa na Ukrajine sústredia na Donbas, pri Bachmute bojuje aj Vagnerova skupina

 Webnoviny  10. október 2022  82
Rusi sa na Ukrajine sústredia na Donbas, pri Bachmute bojuje aj Vagnerova skupina

10.10.2022 (Webnoviny.sk) - Vysokou prioritou pre Rusko vo vojne na Ukrajine je teraz podľa britského ministerstva obrany región Donbasu. Mesto Bachmut na východe Ukrajiny utrpelo v dôsledku ruského bombardovania veľmi rozsiahle škody, uviedol britský rezort obrany v správe o vývoji vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDodal, že ruské ozbrojené sily postupujú k mestu vo dvoch smeroch. Informuje o tom portál news.sky.com „Ukrajinské ofenzívne operácie naďalej vytvárajú tlak na ruské sily na severovýchode aj v Chersonskej oblasti na juhu," konštatovalo britské ministerstvo obrany. „Avšak Rusko naďalej pripisuje vysokú prioritu svojim vlastným ofenzívnym operáciám v sektore stredného Donbasu, predovšetkým v blízkosti mesta Bachmut," dodal rezort.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Za posledný týždeň ruské sily pokročili v rozsahu do dvoch kilometrov smerom k mestu vo dvoch smeroch a priblížili sa k vtrhnutiu do Bachmutu, ktorý pre bombardovanie utrpel veľmi rozsiahle škody," dodalo ministerstvo obrany Veľkej Británie. Podľa jeho vyjadrenia je súčasťou ruských síl pri Bachmute pravdepodobne súkromná vojenská organizácia Vagnerova skupina.

Viac k témam: Bachmut, Donbas, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa na Ukrajine sústredia na Donbas, pri Bachmute bojuje aj Vagnerova skupina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.