Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Minister Káčer vycestoval do Bruselu, s Borellom či Stoltenbergom bude riešiť dopady vojny na Ukrajine

 Webnoviny  10. október 2022  39
Minister Káčer vycestoval do Bruselu, s Borellom či Stoltenbergom bude riešiť dopady vojny na Ukrajine

10.10.2022 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) Rastislav Káčer odletel v pondelok ráno do Bruselu, kde ho čakajú rokovania so šéfom európskej diplomacie aj generálnym tajomníkom NATO.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom šéf rezortu diplomacie na sociálnej sieti. „Bude to moja nástupná návšteva, prvá vo funkcii ministra, a tak ma čaká „mini-maratón“ rokovaní s našimi dôležitými partnermi,“ priznal v statuse Káčer.

V Bruseli sa minister Káčer stretne s vysokým predstaviteľom Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku, podpredsedom Európskej komisie Josepom Borrellom, s ktorým budú rokovať o téme ruskej agresie proti Ukrajine, jej dôsledkoch ako aj o podpore Ukrajiny.

„Rokovať budem aj s generálnym tajomníkom Severoatlantickej aliancie Jensom Stoltenbergom, s ktorým neobídeme ani témy ako posilnenie kolektívnej obrany NATO, osobitne na východnom krídle Aliancie,“ píše v statuse šéf rezortu diplomacie, ktorého čakajú i rozhovory so slovenskými europoslankyňami a europoslancami o podpore väčšieho zastúpenia občanov SR v inštitúciách EÚ.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Rokovania, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Káčer vycestoval do Bruselu, s Borellom či Stoltenbergom bude riešiť dopady vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.