Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23 °C
Mimoriadne správy

Rusi používajú pri útokoch na Časiv Jar termobarickú muníciu, boje o mesto sú naďalej tvrdé

 Webnoviny   6. jún 2024  84  
Rusi používajú pri útokoch na Časiv Jar termobarickú muníciu, boje o mesto sú naďalej tvrdé

6.6.2024 (SITA.sk) - Pri útokoch na mesto Časiv Jar v Doneckej oblasti ruská armáda používa raketomety s termobarickou muníciou.

Povedal to vo štvrtok hovorca ukrajinskej operačnej strategickej skupiny síl Chortycia Nazar Vološyn pre národnú televíziu. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Hoci sa pozornosť v ostatných týždňoch sústreďuje najmä na obnovené útoky Ruska na Charkivskú oblasť, boje o mesto Časiv Jar sú naďalej tvrdé.

Termobarická munícia „ničí a spaľuje všetko, čo jej stojí v ceste,“ povedal Vološyn. Ide síce o kontroverznú muníciu, ale medzinárodné právo ju nezakazuje.

Ruské útoky sa sústreďujú predovšetkým na južnú časť mesta. Napriek neustálym úderom, ktoré trvajú už niekoľko mesiacov, však ukrajinskí obrancovia mesto stále držia, povedal Vološyn.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, termobarická munícia
Zdroj: SITA.sk - Rusi používajú pri útokoch na Časiv Jar termobarickú muníciu, boje o mesto sú naďalej tvrdé © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.