Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Rusi postupujú na Donbase len pomaly, ofenzívu im komplikujú problémy so zásobami

 Webnoviny  25. apríl 2022  39
Rusi postupujú na Donbase len pomaly, ofenzívu im komplikujú problémy so zásobami

25.4.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko urobilo malé pokroky pri okupácii východoukrajinského Donbasu, ale zatiaľ sa mu nepodarilo dosiahnuť „významný prelom“, keďže mu ofenzívu komplikujú problémy so zásobami. Vo svojom pondelkovom hodnotení situácie to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktAko tiež uvádza, rozhodnutie Kremľa obliehať oceliareň Azovstaľ v meste Mariupoľ znamená, že mnoho jednotiek musí zostať v meste a nemožno ich nasadiť do ďalších častí Ukrajiny. Ukrajinská obrana Mariupoľa „vyčerpala mnoho ruských jednotiek a znížila ich bojovú účinnosť“, uviedol rezort.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ministerstvo tiež tvrdí, že ruskí predstavitelia z oblasti obrany navrhli, aby na kompenzačné platby rodinám vojakov dohliadali vojenské a nie civilné úrady. To je pravdepodobne preto, že sa snažia pred verejnosťou ukryť „skutočný rozsah ruských strát“.

Viac k témam: Donbas, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi postupujú na Donbase len pomaly, ofenzívu im komplikujú problémy so zásobami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.