Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Prezident Zelenskyj poďakoval USA za bezprecedentnú podporu. Vidíme to a cítime to, odkázal Bidenovi

 Webnoviny  25. apríl 2022  121
Prezident Zelenskyj poďakoval USA za bezprecedentnú podporu. Vidíme to a cítime to, odkázal Bidenovi

25.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poďakoval Spojeným štátom za ich „bezprecedentnú“ podporu Ukrajine. Počas nedeľňajšieho stretnutia s americkým ministrom zah raničia Antonym Blinkenom a ministrom obrany Lloydom Austinom v Kyjive Zelenskyj vyjadril v mene Ukrajincov vďaku americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi, Kongresu i Američanom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Vidíme to. Cítime to,“ povedal o podpore podľa webstránky ukrajinskej prezidentskej kancelárie Zelenskyj. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Politici počas stretnutia diskutovali o obrannej pomoci, finančnej podpore pre Ukrajinu či bezpečnostných zárukách, uvádza sa na webstránke. Osobitnú pozornosť venovali sankciám voči Rusku, o ktorých sa dohodli, že ich treba posilniť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Zelenskyj poďakoval USA za bezprecedentnú podporu. Vidíme to a cítime to, odkázal Bidenovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.