Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi posilnili bezpečnosť vo svojich regrutačných strediskách, dôvodom sú stupňujúce sa útoky

 Webnoviny  15. október 2022  29
Rusi posilnili bezpečnosť vo svojich regrutačných strediskách, dôvodom sú stupňujúce sa útoky

15.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko zvýšilo bezpečnostné opatrenia vo vojenských registračných úradoch a úradoch pre narukovanie v dôsledku „stupňujúcich sa útokov“ na tieto zariadenia.

V sobotu to na platforme Telegram povedal člen ruského parlamentu Alexander Chinštein, informuje televízia CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Zaisťovacie skupiny Ruskej gardy sú rozmiestnené vo viacerých mestách, vrátane Moskvy, v budovách úradov pre registráciu a narukovanie,“ napísal politik s tým, že skupiny sú naprieč krajinou zapojené aj do hliadkovacích trás mimorezortných tímov gardy.

Ako tiež uviedol, „pri čine“ pri pokuse o útok na vojenské náborové strediská prichytili narušiteľov.

Odkedy v Rusku minulý mesiac oznámili plán čiastočnej mobilizácie, v regiónoch s etnickými menšinami vypukli protesty proti narukovaniu a niektoré vojenské úrady sa stali terčom podpaľačstva. Oznámenie tiež vyvolalo protivojnové protesty v celom Rusku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi posilnili bezpečnosť vo svojich regrutačných strediskách, dôvodom sú stupňujúce sa útoky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.