Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  24,3 °C
Mimoriadne správy

Rusi po 44 dňoch opäť podnikli raketový útok na Kyjev, letecký poplach trval takmer tri hodiny (foto)

 Webnoviny  21. marec 2024  97  
Rusi po 44 dňoch opäť podnikli raketový útok na Kyjev, letecký poplach trval takmer tri hodiny (foto)

21.3.2024 (SITA.sk) -


V ukrajinskej metropole Kyjev a priľahlej Kyjevskej oblasti zostrelila protivzdušná obrana v stredu večer približne tri desiatky nepriateľských rakiet vrátane balistických.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie Kyjevskej mestskej vojenskej administratívy na Telegrame. Bol to prvý raketový útok na Kyjev po 44 dňoch.

Ruskí okupanti použili riadené strely zo strategických bombardérov a balistické strely odpálené z územia Ruska. Po zložitých manévroch v susedných oblastiach sa rakety dostali do hlavného mesta takmer súčasne z rôznych smerov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ruský raketový útok na Kyjev – 21. marec 2024 (fotografie)

Letecký poplach v hlavnom meste trval takmer tri hodiny. Momentálne sú s určitosťou známi dvaja zranení - jedenásťročné dievča a 38-ročný muž. Zatiaľ neevidujú žiadne obete na životoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi po 44 dňoch opäť podnikli raketový útok na Kyjev, letecký poplach trval takmer tri hodiny (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.