Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Rusi ostreľovali ciele na juhu aj východe Ukrajiny a vytvárajú si podmienky pre útok na Bachmut

 Webnoviny  24. júl 2022  74
Rusi ostreľovali ciele na juhu aj východe Ukrajiny a vytvárajú si podmienky pre útok na Bachmut

24.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské ostreľovanie si na juhu a východe Ukrajiny vyžiadalo ďalších mŕtvych a zranených. Gubernátor Doneckej oblasti, ktorá je v centre ruskej ofenzívy, uviedol, že za ostatných 24 hodín dvaja civilisti zomreli a ďalší dvaja utrpeli zranenia.

Najmenej päť civilistov zas podľa regionálnych predstaviteľov utrpelo zranenia pri ostreľovaní Mykolajiva na pobreží Čierneho mora v sobotu v noci a v nedeľu ráno.

V Mykolajive vznikli požiare


Gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim povedal, že v dôsledku rozptýlenia munície a jej úlomkov tiež na otvorených priestranstvách v meste vznikli požiare.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBritské ministerstvo obrany v nedeľu ráno hlásilo, že podľa jeho spravodajských informácií robí Rusko vo svojej ofenzíve v regióne Donbas na východe Ukrajiny minimálne pokroky.

Strieľali na okolité osady


Ofenzíva podľa neho zostáva rozsahom malá a sústreďuje sa na mesto Bachmut v Doneckej oblasti.

Generálny štáb ukrajinských síl potvrdil, že Rusko „robilo vojenské operácie na vytvorenie podmienok“ pre útok na Bachmut, pričom strieľalo na okolité osady a bojovalo s ukrajinskými obrancami o kontrolu nad blízkou tepelnou elektrárňou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Mykolajiv, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi ostreľovali ciele na juhu aj východe Ukrajiny a vytvárajú si podmienky pre útok na Bachmut © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.