Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,3 °C
Mimoriadne správy

Ozbrojený muž spustil paľbu na univerzite vo filipínskom meste Quezon, zabil troch ľudí

 Webnoviny  24. júl 2022  88
Ozbrojený muž spustil paľbu na univerzite vo filipínskom meste Quezon, zabil troch ľudí

24.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ozbrojený muž spustil paľbu v areáli univerzity vo filipínskom meste Quezon, pričom zabil bývalú starostku mesta Lamitan a dvoch ďalších ľudí. Dcéra zosnulej starostky utrpela zranenia, s ktorými ju vzali do nemocnice.

Polícia informovala, že podozrivý bol ozbrojený dvoma pištoľami a chytili ho v aute, v ktorom sa pokúšal ujsť z univerzity Ateneo de Manila. Pri bráne univerzity ho zastavili svedkovia a úrady.

Vyšetrovatelia sa snažia zistiť motív útoku, ale policajný náčelník v Quezone povedal, že podozrivý, zjavne lekár, mal dlhotrvajúci spor s bývalou starostkou.

Útok sa odohral krátko pred promóciami právnickej fakulty. Univerzitu preň uzavreli a promócie, na ktorých mal rečniť predseda najvyššieho súdu, zrušili.

Novozvolený prezident Ferdinand Marcos Jr. sľúbil, že útok rýchlo vyšetria a zodpovedné osoby privedú pred spravodlivosť.

Viac k témam: Streľba, streľba na univerzite
Zdroj: Webnoviny.sk - Ozbrojený muž spustil paľbu na univerzite vo filipínskom meste Quezon, zabil troch ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.