Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Rusi na Ukrajine zakrývajú ťažké straty, mŕtvych vojakov presúvajú v malých skupinách v noci

 Webnoviny   2. máj 2022  136
Rusi na Ukrajine zakrývajú ťažké straty, mŕtvych vojakov presúvajú v malých skupinách v noci

2.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba tvrdí, že ruské sily presúvajú mŕtvych vojakov v malých skupinách a v noci, aby zakryli ťažké straty. Táto metóda je pomalšia a telá, ktoré sa dostávajú do Ruska, sú už z časti rozložené a je treba ich identifikovať.

Bezpečnostná služba podľa spravodajského portálu Sky News uviedla, že zachytila telefonáty medzi ruskými útočníkmi, ktorí o tomto probléme diskutovali.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


V jednom z rozhovorov ruský vojak povedal, že len 20 až 22 ľudí zo zhruba 200-členného batalióna prežilo a deväť odmietlo ďalej bojovať.

Sky News pripomína, že tieto informácie sa nedali nezávisle overiť, existujú však dôkazy, že Rusko utrpelo na Ukrajine vážne straty.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi na Ukrajine zakrývajú ťažké straty, mŕtvych vojakov presúvajú v malých skupinách v noci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.