Streda, 17. august 2022
Slnečno  21,2 °C
Mimoriadne správy

Putin chce podľa Američanov anektovať Donecko a Luhansko, za nezávislú republiku má vraj vyhlásiť aj jedno mesto

 Webnoviny   3. máj 2022  117
Putin chce podľa Američanov anektovať Donecko a Luhansko, za nezávislú republiku má vraj vyhlásiť aj jedno mesto

3.5.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty predpokladajú, že Rusko tento mesiac plánuje anektovať Doneckú a Luhanskú oblasť na východe Ukrajiny a uznať mesto Cherson ako nezávislú republiku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Americký veľvyslanec pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Michael Carpenter uviedol, že Spojené štáty a ďalší majú informácie o ruských plánoch zorganizovať „falošné referendá“ v tamojších samozvaných ľudových republikách, po ktorých by sa pripojili k Rusku.

Tiež sú náznaky, že by Moskva mohla pripraviť hlasovanie o nezávislosti Chersonu. Referendá by sa mohli uskutočniť najskôr v polovici mája.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, Referendum, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin chce podľa Američanov anektovať Donecko a Luhansko, za nezávislú republiku má vraj vyhlásiť aj jedno mesto © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.