Streda, 30. november 2022
Zamračené  1,9 °C
Mimoriadne správy

Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, podľa Britov sa okupanti sústredia na útoky na Donbase

 Webnoviny  10. august 2022  43
Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, podľa Britov sa okupanti sústredia na útoky na Donbase

10.8.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko podľa britského ministerstva obrany „takmer určite" vytvorilo nové pozemné sily na nasadenie na Ukrajine. „S cieľom podporiť operácie na Ukrajine Rusko takmer určite vytvorilo novú veľkú pozemnú formáciu, a to 3. armádny zbor, ktorý má základňu v obci Mulino v Nižnonovgorodskej oblasti východne od Moskvy," uviedol britský rezort obrany v aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruskí velitelia podľa britského ministerstva obrany s vysokou pravdepodobnosťou naďalej čelia otázke operačných priorít, keďže chcú posilniť ofenzívu na Donbase ale zároveň aj obranu pred predpokladaným ukrajinským protiútokom na juhu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)



Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi na Ukrajine vytvorili novú pozemnú formáciu, podľa Britov sa okupanti sústredia na útoky na Donbase © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.