Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Explózie na Kryme zničili ruský sklad zbraní a asi desiatku lietadiel, odhadujú Ukrajinci (video)

 Webnoviny  10. august 2022  57
Explózie na Kryme zničili ruský sklad zbraní a asi desiatku lietadiel, odhadujú Ukrajinci (video)

10.8.2022 (Webnoviny.sk) - Vzdušné sily Ukrajiny predpokladajú, že v dôsledku utorňajších výbuchov na vojenskom letisku v Novofedorivke na Ruskom okupovanom ukrajinskom polostrove Krym bol zničený sklad leteckých zbraní a asi desiatka ruských lietadiel. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na hovorcu velenia vzdušných síl Jurija Ihnata.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Podľa výbuchu, ktorý sme sledovali na videozázname, je zrejmé, že bol zasiahnutý sklad leteckých zbraní, pretože detonácia bola silná. A ak sa tam dodatočne zničí tucet lietadiel, tak to bude skutočne malé víťazstvo,“ povedal Ihnat.

Ukrajinská armáda vyhlásila, že výbuchy spôsobil jej útok. Rusko tvrdenie ukrajinských ozbrojených síl popiera. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa nevyjadril k zodpovednosti za útok.Miestni obyvatelia zverejnili na sociálnych sieťach videá zobrazujúce najmenej dve epicentrá požiaru a uviedli, že počuli sedem až dvanásť výbuchov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Explózie na Kryme zničili ruský sklad zbraní a asi desiatku lietadiel, odhadujú Ukrajinci (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.