Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Rusi míňajú zásoby munície neudržateľným tempom, najviac im chýbajú presné zbrane

 Webnoviny  18. október 2022  34
Rusi míňajú zásoby munície neudržateľným tempom, najviac im chýbajú presné zbrane

18.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko spotrebúva svoje zásoby munície „neudržateľným tempom". Tvrdí to popredná predstaviteľka amerických tajných služieb Avril Hainesová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Riaditeľka americkej národnej rozviedky v pondelok večer povedala, že ruské sily čelia veľkému nedostatku dodávok, predovšetkým presných zbraní, ako sú riadené strely.

Moskva je podľa nej nútená obrátiť sa so žiadosťou o pomoc so zásobovaním na krajiny ako Irán a Severná Kórea, keďže potrebuje doplniť vybavenie vrátane dronov, delostreleckých granátov a rakiet.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hainesová tvrdí, že medzinárodné sankcie a kontroly exportu uvalené na Rusko odhaľujú jeho nedostatky v oblasti technológií.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi míňajú zásoby munície neudržateľným tempom, najviac im chýbajú presné zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.