Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi bombardovali ďalšie ukrajinské mestá, útoky zasiahli kritickú infraštruktúru

 Webnoviny  18. október 2022  34
Rusi bombardovali ďalšie ukrajinské mestá, útoky zasiahli kritickú infraštruktúru

18.10.2022 (Webnoviny.sk) - Mestá naprieč Ukrajinou v utorok čelili ďalším ruským útokom. Rusi udreli na Kyjev, Dnipro, Charkov, Žytomyr, Kryvyj Rih či Mykolajiv. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

V Mykolajive zasiahli rakety S-300 dvojposchodovú budovu a jeden človek zomrel, uviedol tamojší gubernátor Vitalij Kim s tým, že pátracia a záchranná operácia pokračuje.

Časť je bez elektriny


Útoky zasiahli kritickú infraštruktúru. Gubernátor Dnipropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko povedal, že po tom, ako dve rakety zasiahli energetické zariadenie, je časť regiónu bez elektriny. Na ľavom brehu v meste Dnipro je aj problém s vodou. Výpadky elektriny a vody hlásia aj zo Žytomyru, kde nemocnice fungujú na generátoroch.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa hovorcu ukrajinského prezidenta tri ruské údery zasiahli v utorok ráno energetické zariadenie v Kyjeve. Starosta mesta povedal, že útok zasiahol kritickú infraštruktúru a na miesto idú pohotovostné zložky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zabíjanie civilistov


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v reakcii na útoky vyhlásil, že Rusko terorizuje a zabíja civilistov.

„Ukrajina je pod paľbou okupantov. Pokračujú v tom, čo vedia najlepšie - terorizovať a zabíjať civilistov. Teroristický štát takýmito činmi nič pre seba nezmení. Len to potvrdí jeho deštruktívnu a vražednú podstatu, za čo sa určite bude zodpovedať,“ uviedol Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi bombardovali ďalšie ukrajinské mestá, útoky zasiahli kritickú infraštruktúru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.