Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi majú v pláne pripojiť okupované územia na juhu Ukrajiny k Rusku, tvrdí spravodajská služba

 Webnoviny  21. júl 2022  58
Rusi majú v pláne pripojiť okupované územia na juhu Ukrajiny k Rusku, tvrdí spravodajská služba

21.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská rozviedka sa domnieva, že ruské vyhlásenie o „rozšírení geografických hraníc špeciálnej operácie“ má predstavovať základ pre plány na pripojenie okupovaných území na juhu Ukrajiny k Ruskej federácii.

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyjadrenia predstaviteľa hlavného riaditeľstva ukrajinskej spravodajskej služby (GUR) Vadyma Skibického.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa neho šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov urobil spomenuté vyhlásenie, aby pripravil medzinárodné spoločenstvo na presadzovanie politiky týkajúcej sa „ochrany rusky hovoriaceho obyvateľstva na Ukrajine“.

Skibickyj dodal, že Rusi plánujú usporiadať takzvané „referendá“ alebo pripojiť okupované územia k Rusku, najmä Chersonskú a Zaporižžskú oblasť.

„Už vieme, že na okupovaných územiach vznikli volebné miestnosti, okupanti aktívne zostavujú zoznamy na uskutočnenie referenda. Na týchto územiach je humanitárna situácia veľmi zložitá, Rusi prísne kontrolujú našich občanov. Preto je veľmi ťažké niečo poradiť. Je však potrebné zachovať si bojovnosť. Hnutie odporu funguje a vidíte jeho výsledky,“ poznamenal Skibickyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi majú v pláne pripojiť okupované územia na juhu Ukrajiny k Rusku, tvrdí spravodajská služba © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.