Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Americký prezident Joe Biden mal pozitívny test na koronavírus, pociťuje len veľmi mierne príznaky

 Webnoviny  21. júl 2022  30
Americký prezident Joe Biden mal pozitívny test na koronavírus, pociťuje len veľmi mierne príznaky

21.7.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden mal vo štvrtok pozitívny test na COVID-19 a pociťuje „veľmi mierne príznaky“. Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierre informovala, že Biden začal brať antivirotikum Paxlovid.

Prezident má podľa nej „veľmi mierne príznaky“ a „bude sa izolovať v Bielom dome, zatiaľ čo si bude ďalej plniť všetky svoje povinnosti“.

So zamestnancami je v telefonickom kontakte a na plánovaných stretnutiach sa bude zúčastňovať prostredníctvom Zoomu, dodala. Najbližšie plánované akcie, na ktorých sa mal zúčastniť mimo Bieleho domu, však zrušili.

Sedemdesiatdeväťročný Biden je plne zaočkovaný proti COVID-19 a dostal aj dve posilňujúce dávky. Prvá dáma Jill Bidenová mala podľa vlastných slov vo štvrtok negatívny test.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký prezident Joe Biden mal pozitívny test na koronavírus, pociťuje len veľmi mierne príznaky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.