Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Rusi majú na Ukrajine logistické problémy a zrejme na to doplatil Mizincev

 Webnoviny   2. máj 2023  77  
Rusi majú na Ukrajine logistické problémy a zrejme na to doplatil Mizincev

2.5.2023 (SITA.sk) - Zatiaľ čo ruské politické vedenie požaduje úspech na bojisku, ruskí logistickí špecialisti nedokážu na Ukrajine dosiahnuť svoje ciele. V najnovšej správe to uvádza britské ministerstvo obrany.

Odvolanie ministra obrany


Briti poukázali na to, že podľa správ na ruských sociálnych sieťach 27. apríla odvolali z funkcie námestníka tamojšieho ministra obrany Michaila Mizinceva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ten bol zodpovedný za vojenskú logistiku, pričom vo funkcii vydržal iba osem mesiacov. Mizincevovo odvolanie zatiaľ nebolo potvrdené, ale špekulácie o jeho budúcnosti podčiarkujú skutočnosť, že problémom ruskej vojenskej kampane na Ukrajine sú logistické otázky.

Nedarí sa plniť požiadavky


Britská spravodajská komunita navyše dodáva, že Rusko nemá dostatok munície, aby uspelo v ofenzíve. Práve nedostatok munície vedie k vnútorným nezhodám, najmä medzi ruským ministerstvom obrany a žoldnierskou Wagnerovou skupinou.

„Rusko naďalej pripisuje najvyššiu prioritu mobilizácii svojho obranného priemyslu, ale stále sa mu nedarí plniť požiadavky vojnového obdobia. Zatiaľ čo ruskí politickí lídri vytrvalo požadujú úspech na bojisku, ruskí profesionáli v oblasti logistiky uviazli uprostred,“ uvádzajú Briti.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Rusi majú na Ukrajine logistické problémy a zrejme na to doplatil Mizincev © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.