Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Rusi chystajú v Mariupole zinscenovaný proces i možný raketový útok. Odhalila ukrajinská rozviedka ich plány?

 Webnoviny  19. august 2022  95  
Rusi chystajú v Mariupole zinscenovaný proces i možný raketový útok. Odhalila ukrajinská rozviedka ich plány?

19.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily plánujú 24. augusta v Deň nezávislosti Ukrajiny „predstaviť proces“ s obrancami Azovstaľu v okupovanom juhoukrajinskom meste Mariupoľ.

Viac o téme: Vojna na UkrajineHlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany (GUR) na Telegrame uviedlo, že Rusko by mohlo uskutočniť raketový útok na miesto počas falošného súdneho procesu a pokúsiť sa zvaliť vinu na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Okupanti podľa GUR na tento účel urgentne prerábajú zachované priestory mariupoľskej filharmónie. Na javisku inštalujú železné klietky, v ktorých budú držať zajatých ukrajinských vojakov.

Aby Rusi tejto akcii dodali zdanie „legitímnosti“, pripravujú na vystúpenie špeciálne vyškolených „svedkov“ a plánujú pozvať zástupcov ruských „médií“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi chystajú v Mariupole zinscenovaný proces i možný raketový útok. Odhalila ukrajinská rozviedka ich plány? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.