Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Rusi chcú doplniť chýbajúce kapacity na Ukrajine, verbujú afganské komandá vycvičené Američanmi

 Webnoviny  26. október 2022  94  
Rusi chcú doplniť chýbajúce kapacity na Ukrajine, verbujú afganské komandá vycvičené Američanmi

26.10.2022 (Webnoviny.sk) - Členovia afganského národného armádneho komanda tvrdia, že dostali ponuku pripojiť sa k ruskej armáde na boj proti Ukrajine. Ako referuje web Foreign Policy, uviedli to viaceré afganské vojenské a bezpečnostné zdroje.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTieto komandá sú vycvičené Spojenými štátmi, ktoré vlani v auguste po 20 rokoch odišli z Afganistanu. Spomenutý web uvádza, že členov takýchto kománd v Afganistane je 20- až 30-tisíc a mohli by znamenať rozdiel, ktorý Rusko potrebuje na ukrajinskom bojisku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Tisíce členov týchto kománd utiekli k regionálnym susedom, keďže Taliban prenasledoval a likvidoval osoby, ktoré boli verné predchádzajúcej vláde. Mnohé komandá, ktoré zostávajú v Afganistane, sa ukrývajú, aby sa vyhli zajatiu a poprave.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi chcú doplniť chýbajúce kapacity na Ukrajine, verbujú afganské komandá vycvičené Američanmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.