Piatok, 12. júl 2024
Dážď  19,3 °C
Mimoriadne správy

Rusi boli na úseku v okolí Bachmutu zatlačení o viac než kilometer naspäť, hlási ukrajinská útočná brigáda

 Webnoviny   8. jún 2023  169  
Rusi boli na úseku v okolí Bachmutu zatlačení o viac než kilometer naspäť, hlási ukrajinská útočná brigáda

8.6.2023 (SITA.sk) - Vojaci ukrajinskej 3. útočnej brigády zatlačili ruské jednotky v okolí Bachmutu o 1,2 kilometra naspäť na šírke 1,8 kilometra. Oznámila to vo štvrtok 3. útočná brigáda.

„V priebehu dňa 3. útočná brigáda zatlačila Rusov na frontovej línii v šírke 1,8 kilometra do hĺbky 1,2 kilometra. Jednotky 57. ruskej brigády a Útočnej jednotky Z, ktoré pozostávajú z odvedencov, utrpeli významné straty. Takmer 30 okupantov bolo zabitých a 40 bolo zranených," konštatovala ukrajinská brigáda. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinská armáda zároveň uviedla, že jej vojaci pri Bachmute zničili ruské sklady munície a vojenskú techniku, a to obrnené bojové vozidlá pechoty, tanky a delostrelectvo.

Armáda poznamenala, že ruské okupačné sily boli takmer úplne zatlačené za kanál, na ktorom si nedávno zriadili pozície.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi boli na úseku v okolí Bachmutu zatlačení o viac než kilometer naspäť, hlási ukrajinská útočná brigáda © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.