Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Vučić sľúbil Srbom, že sa v krajine do konca roka uskutočnia predčasné voľby, premiérka Brnabićová odstúpi
Webnoviny 8. jún 2023 511
8.6.2023 (SITA.sk) - Srbský prezident Aleksandar Vučić prisľúbil konanie predčasných parlamentných volieb. Urobil tak v období, keď v krajine trvajú veľké protesty proti jeho populistickej vláde po dvoch masových streľbách.
Vučić v prejave k národu uviedol, že hlasovanie sa uskutoční „do konca tohto roka“.
„Teraz je jasné, že nás čakajú predčasné parlamentné voľby,“ povedal Vučić po boku svojej blízkej politickej spojenkyne, premiérky Any Brnabićovej.
„Som pripravená podať demisiu, moja rezignácia je na stole,“ povedala predsedníčka srbskej vlády.
Viac k témam: Parlamentné voľby v Srbsku, Predčasné voľby
Zdroj: SITA.sk - Vučić sľúbil Srbom, že sa v krajine do konca roka uskutočnia predčasné voľby, premiérka Brnabićová odstúpi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur