Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Rodiny násilne deportových detí majú sťaženú situáciu, návrat im komplikuje obmedzenie na ruských hraniciach

 Webnoviny   3. november 2023  89  
Rodiny násilne deportových detí majú sťaženú situáciu, návrat im komplikuje obmedzenie na ruských hraniciach

3.11.2023 (SITA.sk) - Obmedzenia pre Ukrajincov pri ceste do Ruska, ktoré Moskva uplatňuje od polovice októbra, sťažili ukrajinským rodinám snahu priviesť domov ich násilne deportované deti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinci vo veku nad 14 rokov už nemôžu na ruské územie prísť cez územie Estónska, Lotyšska, Litvy, Poľska alebo Fínska ale len cez moskovské letisko Šeremetievo.

Podľa predstaviteľov mimovládnych organizácií tieto nové obmedzenia negatívne vplývajú na snahu o návrat deportovaných ukrajinských detí. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje ruské vysielanie BBC.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Podľa ukrajinskej vlády do Ruska od začiatku vojny nelegálne deportovali viac ako 19 500 ukrajinských detí. K svojim rodinám sa doteraz vrátilo len 386 z nich.

Viac k témam: deportácie detí, Deportovanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rodiny násilne deportových detí majú sťaženú situáciu, návrat im komplikuje obmedzenie na ruských hraniciach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.