Piatok, 12. júl 2024
Slabý dážď  18,3 °C
Mimoriadne správy

Kremeľ popiera, že Wagnerova skupina poskytla Hizballáhu ruský systém protivzdušnej obrany

 Webnoviny   3. november 2023  178  
Kremeľ popiera, že Wagnerova skupina poskytla Hizballáhu ruský systém protivzdušnej obrany

3.11.2023 (SITA.sk) - Kremeľ poprel správy o tom, že Wagnerova skupina poskytla ruský systém protivzdušnej obrany libanonskej militantnej skupine Hizballáh, ktorá si od 7. októbra vymieňa cezhraničnú paľbu s Izraelom.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na denník The Wall Street Journal, ktorý citoval amerických predstaviteľov. Podľa nich bol systém SA-22 poskytnutý Sýrii, kde sa nachádzajú bojovníci Hizballáhu a Wagnerovej skupiny, a mohol by byť libanonskej skupine poslaný s požehnaním sýrskeho vodcu Baššára Asada.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že Wagnerova skupina „de facto“ neexistuje a takéto obvinenia sú spravidla nepodložené. Hizballáh sa zapája do potýčok s izraelskými obrannými silami a hrozí zintenzívnením útokov, odkedy hnutie Hamas pred takmer mesiacom zaútočilo na Izrael.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Kremeľ, Protivzdušná obrana
Zdroj: SITA.sk - Kremeľ popiera, že Wagnerova skupina poskytla Hizballáhu ruský systém protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.