Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Riaditeľ federálnej agentúry odmietol falšovanie volieb, Trump ho odvolal z funkcie

 Webnoviny  18. november 2020  90
Riaditeľ federálnej agentúry odmietol falšovanie volieb, Trump ho odvolal z funkcie

18.11.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump v utorok odvolal riaditeľa Federálnej agentúry pre kybernetickú bezpečnosť Christophera Krebsa. Ten minulý týždeň odmietol tvrdenia o falšovaní volieb, v ktorých Trump podľahol demokratickému vyzývateľovi Joeovi Bidenovi.

Niekoľko hodín pred odvolaním Krebs na Twitteri citoval analýzu 59 expertov na bezpečnosť volieb. Tí sa zhodli, že neexistujú dôkazy o falšovaní volieb s využitím informačných technológií.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USA„Chris Krebs s okamžitou účinnosťou končí vo funkcii riaditeľa Federálnej agentúry pre kybernetickú bezpečnosť,“ reagoval na Twitteri Trump.

Trumpov štáb výsledok volieb z 3. novembra vo viacerých štátoch napadol súdnou cestou. Dôkazy o rozsiahlom falšovaní výsledkov však nie sú k dispozícii. Štandardný priebeh volieb potvrdili predstavitelia oboch strán aj zahraniční pozorovatelia. Federálna agentúra pre kybernetickú bezpečnosť minulý týždeň uviedla, že voľby boli najbezpečnejšie v histórii.

Na základe prepočtov amerických médií má už Biden v Zbore voliteľov 306 hlasov, pričom na zvolenie mu ich stačilo 270.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Riaditeľ federálnej agentúry odmietol falšovanie volieb, Trump ho odvolal z funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.