Pondelok, 18. január 2021
Zamračené  -8,2 °C
Mimoriadne správy

Francúzsky rozhlas predčasne pochoval britskú kráľovnú Alžbetu II., zomrieť mala aj Brigitte Bardot

 Webnoviny  18. november 2020  48
Francúzsky rozhlas predčasne pochoval britskú kráľovnú Alžbetu II., zomrieť mala aj Brigitte Bardot

18.11.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzska verejnoprávna rozhlasová stanica Radio France International omylom na oficiálnej webovej stránke uverejnila správy o úmrtí približne stovky svetových osobností. Stanica RFI správy čo najrýchlejšie stiahla z obehu a ospravedlnila sa za nepríjemnosti, ktoré údajne spôsobili technické problémy.

Medzi predčasne "pochovanými" boli britská kráľovná Alžbeta II., herci Jean-Paul Belmondo, Clint Eastwood či Brigitte Bardot, kubánsky vodca Raúl Castro, bývalý americký prezident Jimmy Carter či "futbalový kráľ" - Brazílčan Pelé.

Rádio malo nekrológy predpripravené pre prípad, že by niektorá z dotknutých svetových osobností, ktoré sú už v pokročilom veku, skonala na následky koronavírusu.

Viac k témam: nekrológ, omyl, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsky rozhlas predčasne pochoval britskú kráľovnú Alžbetu II., zomrieť mala aj Brigitte Bardot © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.