Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Reagan by sa obracal v hrobe, hovorí Tusk na odmietnutie pomoci Kyjevu

 Webnoviny   8. február 2024  134  
Reagan by sa obracal v hrobe, hovorí Tusk na odmietnutie pomoci Kyjevu

8.2.2024 (SITA.sk) - Postoj amerických republikánskych senátorov, pre ktorý Senát Kongresu USA nezhromaždil dostatok hlasov na hlasovanie o návrhu zákona, ktorý mal zahŕňať aj dodatočné finančné prostriedky pre Ukrajinu, ostro kritizoval poľský premiér Donald Tusk.

„Vážení americkí republikánski senátori. Ronald Reagan, ktorý pomohol miliónom z nás znovu získať slobodu a nezávislosť, sa dnes musí v hrobe obracať. Hanba vám," napísal Tusk na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.


Senát amerického Kongresu v stredu nezhromaždil dostatok hlasov na hlasovanie o návrhu zákona o posilnení bezpečnosti hraníc a zahraničnej pomoci, ktorý mal zahŕňať aj dodatočné finančné prostriedky pre Ukrajinu, Izrael a Taiwan.

Ide o zákon o výdavkoch v objeme 118 miliárd dolárov na bezpečnosť hraníc vrátane výdavkov v sume viac ako 60 miliárd dolárov na pomoc Ukrajine a financií v objeme viac ako 14 miliárd dolárov na pomoc Izraelu.

Americký prezident Joe Biden tiež ostro kritizoval republikánov za zablokovanie zákona. Obvinil pritom svojho oponenta, bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, z toho, že zákonodarcom telefonoval a hrozil im „odvetou", ak návrh zákona podporia.
Viac k témam: americká pomoc, Americký senát, poľský premiér, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Reagan by sa obracal v hrobe, hovorí Tusk na odmietnutie pomoci Kyjevu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.