Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
13.9.2022 (Webnoviny.sk) - Rakvu zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. previezli letecky z Edinburghu do Londýna, kde sa už zhromaždili davy ľudí pozdĺž trasy do Buckinghamského paláca.
Posledná cesta
Vojenské lietadlo C-17 Globemaster pristálo v utorok večer na leteckej základni RAF Northolt západne od mesta asi hodinu po tom, ako opustilo škótsku metropolu. Na jeho príchod tam okrem iných čakali aj premiérka Liz Truss, minister obrany Ben Wallace a vojenská čestná stráž.
Ostatky kráľovnej, ktorá skonala vo štvrtok 8. septembra vo veku 96 rokov po 70 rokoch na tróne, absolvujú poslednú cestu zo škótskeho zámku Balmoral.
Ľudia Alžbete II. vzdávajú úctu
Rakvu povezú popri tisíckach ľudí, ktorí sa zhromaždili napriek dažďu popri ceste, aby zosnulej panovníčke vzdali úctu.
Kráľ Karol III. a ďalší členovia kráľovskej rodiny rakvu očakávajú v Buckinghamskom paláci, kde bude cez noc. V stredu ju následne prevezú do Westminsterského paláca, kde bude vystavená štyri dni do pohrebu.
Zástupcovia Ruska nie sú pozvaní
Pohreb sa bude konať v pondelok 19. septembra vo Westminsterskom opátstve v Londýne.
Na štátnom pohrebe zosnulej britskej kráľovnej sa zúčastní približne 500 zahraničných lídrov. Britskí predstavitelia však uviedli, že nezaslali pozvánky zástupcom Ruska, Bieloruska a Mjanmarska.
Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakvu Alžbety II. previezli do Londýna, kde sa uskutoční aj pohreb © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Polícia zakázala pochod EuroPride v Srbsku, vraj hrozí riziko konfliktovNasledujúci článok
Hlavné mesto Kazachstanu sa opäť premenuje, odsúhlasil to prezident krajiny
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach