Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Rakúsko sa opatrne pripravuje na letnú sezónu, Kurz verí v dohodu s východnými susedmi
21.5.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsko sa pripravuje na letnú turistickú sezónu, pričom sa však zároveň snaží zabezpečiť, aby sa nový koronavírus opäť nerozšíril. Kancelár Sebastian Kurz vo štvrtok uviedol, že ľudia z krajín, kde sa situácia s ochorením COVID-19 stabilizovala, môžu počítať s letnou dovolenkou s "maximálnym bezpečím a maximálnym pôžitkom.”
Rakúsko sa na úplnom otvorení hraníc od júna už dohodlo s Nemeckom, Lichtenštajnskom a Švajčiarskom. Kurz vyjadril optimizmus, že podobné dohody sa podarí dosiahnuť s východnými susedmi v nadchádzajúcich týždňoch.
Pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov však ostávajú v Rakúsku v platnosti a hotelový personál sa bude pravidelne podrobovať testovaniu.
"Musíme zabezpečiť, aby miera nákazy ostala nízka," zdôraznil Kurz. "Čím budú počty infikovaných nižšie, tým viac ľudí bude chodiť von," dodal.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko sa opatrne pripravuje na letnú sezónu, Kurz verí v dohodu s východnými susedmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Čínsky parlament plánuje kontroverzný bezpečnostný zákon pre Hongkong
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu