Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Poliaci poznajú termín prezidentských volieb, favoritom je súčasný prezident Andrzej Duda

 Webnoviny  21. máj 2020  110
Poliaci poznajú termín prezidentských volieb, favoritom je súčasný prezident Andrzej Duda

21.5.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentské voľby v Poľsku sa budú konať 28. júna. Vo štvrtok o tom informoval tamojší premiér. Ak žiaden z kandidátov nezíska 50 percent hlasov, o dva týždne neskôr sa uskutoční druhé kolo.

Voľby sa mali pôvodne konať 10. mája, pre pandémiu koronavírusu ich však odložili. Favoritom je súčasný prezident Andrzej Duda, ktorého päťročné funkčné obdobie sa skončí 6. augusta. Podporuje ho vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS).

V predvolebných prieskumoch je na druhom mieste primátor Varšavy Rafal Trzaskowski. Ten sa dostal na zoznam minulý týždeň po tom, ako boj o prezidentský post vzdala Malgorzata Kidawa-Blonska z opozičnej Občianskej platformy (PO).

Stranu v minulosti viedol bývalý poľský premiér Donald Tusk, ktorý bol tiež predsedom Európskej rady.

Viac k témam: prezidentské voľby v Poľsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Poliaci poznajú termín prezidentských volieb, favoritom je súčasný prezident Andrzej Duda © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.