Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -2,9 °C
Mimoriadne správy

Putin vycestuje do Bieloruska za Lukašenkom, budú diskutovať o aktuálnych otázkach medzinárodnej agendy

 Webnoviny  16. december 2022  44
Putin vycestuje do Bieloruska za Lukašenkom, budú diskutovať o aktuálnych otázkach medzinárodnej agendy

16.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin sa v pondelok v Minsku stretne s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom.

Politici budú podľa vyhlásenia Kremľa diskutovať o „aspektoch ďalšieho rozvoja“ medzi oboma krajinami a budú sa zaoberať aj „aktuálnymi otázkami medzinárodnej agendy“.

Putin vycestuje do Minska na pozvanie Lukašenka. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBielorusko tvrdí, že nevstúpi do vojny na Ukrajine, ale Lukašenko umožnil Rusku vo februári zaútočiť na sever Ukrajiny z bieloruského územia a v októbri nariadil vojakom nasadenie s ruskými silami v bielorusko-ukrajinskom pohraničí.

Západní vojenskí analytici tvrdia, že bieloruskej armáde chýba sila a bojové skúsenosti na to, aby urobila rozhodujúci rozdiel, ale riziko, že by mohla zasiahnuť zo severu, predstavuje pre Ukrajinu zaťažujúce rozptýlenie, keďže sa zameriava na boj proti ruským silám na juhu a východe.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin vycestuje do Bieloruska za Lukašenkom, budú diskutovať o aktuálnych otázkach medzinárodnej agendy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.