Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Putin podpisom výnosu rozšíril urýchlené udeľovanie ruského občianstva na všetkých Ukrajincov

 Webnoviny  11. júl 2022  37
Putin podpisom výnosu rozšíril urýchlené udeľovanie ruského občianstva na všetkých Ukrajincov

11.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin podpísal výnos, ktorý rozšíril urýchlené udeľovanie ruského občianstva na všetkých Ukrajincov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zjednodušený proces mohli dosiaľ absolvovať len obyvatelia Doneckej a Luhanskej oblasti, pre ktorých to bolo v platnosti od roku 2019, a Zaporožžskej a Chersonskej oblasti, ktorých veľké časti sú pod kontrolou Ruska.

Od roku 2019 dostalo ruské pasy viac ako 720-tisíc obyvateľov území pod kontrolou proruských separatistov v Doneckej a Luhanskej oblasti, čo je zhruba 18 percent obyvateľstva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V Zaporižžskej a Chersonskej oblasti, kde urýchlený proces zaviedli v máji, údajne prvé ruské pasy rozdali minulý mesiac.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin podpisom výnosu rozšíril urýchlené udeľovanie ruského občianstva na všetkých Ukrajincov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.