Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Putin podpísal zákony o anektovaní štyroch ukrajinských oblastí, Západ naďalej vníma pseudoreferendá ako podvod

 Webnoviny   5. október 2022  31
Putin podpísal zákony o anektovaní štyroch ukrajinských oblastí, Západ naďalej vníma pseudoreferendá ako podvod

5.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v stredu podpísal zákony o začlenení štyroch ukrajinských regiónov do Ruska. Týmto krokom dokončuje anexiu uskutočnenú v rozpore s medzinárodným právom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Začiatkom tohto týždňa obe komory ruského parlamentu ratifikovali pakty o pripojení štyroch ukrajinských oblastí k Rusku, konkrétne Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporižžskej.

Anexiu ukrajinských oblastí Rusko odôvodňuje výsledkami pseudoreferend, ktoré Ukrajina a Západ odmietli ako podvod. Krok je vnímaný ako eskalácia ruského vojnového úsilia, keďže útoky na oblasti teraz môže Moskva interpretovať ako útoky na ruské územie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin podpísal zákony o anektovaní štyroch ukrajinských oblastí, Západ naďalej vníma pseudoreferendá ako podvod © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.