Štvrtok, 1. december 2022
Slnečno  0,8 °C
Mimoriadne správy

Putin podpísal zákon o špeciálnych ekonomických opatreniach na podporu ozbrojených síl

 Webnoviny  14. júl 2022  95
Putin podpísal zákon o špeciálnych ekonomických opatreniach na podporu ozbrojených síl

14.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok podpísal zákon, ktorý umožňuje vláde zaviesť špeciálne ekonomické opatrenia na podporu ruských ozbrojených síl počas „protiteroristických a ďalších operácií“ mimo krajinu.

Po prijatí týchto opatrení nebudú môcť spoločnosti odmietnuť vládne kontrakty a zamestnanci budú musieť pracovať v noci aj počas sviatkov.

Vláda tiež získala právo dočasne reaktivovať mobilizačné kapacity a zariadenia a právo odúčtovať hmotný majetok štátnych rezerv. Na svojej webstránke o tom informuje televízia CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ruská vláda naďalej odmieta označovať konflikt na Ukrajine za vojnu, ale nové opatrenia v podstate znamenajú, že Rusko pretvára svoj priemysel na podporu invázie.

Putin vo štvrtok podpísal aj ďalšie zákony. Tie zahŕňajú prísnejšie opatrenia pre jednotlivcov alebo subjekty, ktoré Rusko považuje za zahraničných agentov, a rozširujú trestnú zodpovednosť za zbehnutie na velezradu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vládne opatrenia, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin podpísal zákon o špeciálnych ekonomických opatreniach na podporu ozbrojených síl © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.