Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

V kríze je aj talianska vláda, Draghiho vinia z nečinnosti

 Webnoviny  14. júl 2022  54
V kríze je aj talianska vláda, Draghiho vinia z nečinnosti

14.7.2022 (Webnoviny.sk) - Vláda talianskeho premiéra Maria Draghiho je na pokraji kolapsu po tom, čo sa koaličné Hnutie piatich hviezd stiahlo z dôležitého hlasovania o dôvere.

Líder hnutia Giuseppe Conte viní Draghiho z toho, že nerobí dosť pre riešenie krízy životných nákladov. Hoci v hlasovaní v Senáte talianskeho parlamentu vyhral, premiérova budúcnosť je nejasná, keďže trvá na tom, že jeho vláda, ktorú vedie od februára 2021, nebude pokračovať bez spomenutého hnutia.

Draghi sa po hlasovaní stretáva s prezidentom Sergiom Mattarellom, od ktorého sa očakáva, že ho požiada, aby zotrval v úrade. Ak by sa rozhodol rezignovať, Talianov by na jeseň mohli čakať predčasné voľby, informuje spravodajský portál BBC.

Štvrtkové hlasovanie sa týkalo multimiliardového balíka ekonomickej pomoci pre rodiny a podniky. Balík v objeme 23 miliárd eur minulý týždeň prešiel dolnou komorou parlamentu. Conte však varuje, že Taliansko bude od septembra čeliť vážnej sociálnej kríze.

Viac k témam: Hlasovanie o nedôvere, Talianska vláda
Zdroj: Webnoviny.sk - V kríze je aj talianska vláda, Draghiho vinia z nečinnosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.