Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Putin podpísal zákon o konfiškácii majetku za diskreditáciu ruskej armády, opatrenie posilní tresty pre zradcov

 Webnoviny  14. február 2024  127  
Putin podpísal zákon o konfiškácii majetku za diskreditáciu ruskej armády, opatrenie posilní tresty pre zradcov

14.2.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin podpísal zákon, ktorý umožní konfiškáciu majetku ľudí odsúdených za šírenie „zámerne nepravdivých informácií“ o armáde krajiny. Návrh zákona prešiel dolnou a hornou komorou ruského parlamentu, pričom horná komora ho minulý týždeň schválila jednomyseľne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Predseda Štátnej dumy, čiže dolnej komory ruského parlamentu, Viačeslav Volodin povedal, že opatrenie posilní tresty pre „zradcov, ktorí hádžu blato na našu krajinu a našich vojakov“ a „zbaví týchto ničomníkov čestných titulov, skonfiškuje im majetok, peniaze a iné cennosti“.

Diskreditácia armády je trestným činom aj na základe zákona, ktorý Moskva prijala po spustení invázie na Ukrajinu a používa ho na stíhanie opozície. Viacerí aktivisti, blogeri ale aj bežní Rusi pre to dostali dlhé tresty vo väzení.

Ruská štátna tlačová agentúra Tass uviedla, že ak niekoho odsúdia podľa nového zákona, skonfiškované môžu byť iba peniaze, aktíva a majetok „získané kriminálnym spôsobom“ alebo používané na aktivity proti národnej bezpečnosti Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: konfiškácia, Nový zákon, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Putin podpísal zákon o konfiškácii majetku za diskreditáciu ruskej armády, opatrenie posilní tresty pre zradcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.