Sobota, 22. jún 2024
Prevažne slnečno  21 °C
Mimoriadne správy

Putin ide na prvú zahraničnú cestu v novom funkčnom období, v Číne sa stretne so Si Ťin-pchingom

 Webnoviny  14. máj 2024  111  
Putin ide na prvú zahraničnú cestu v novom funkčnom období, v Číne sa stretne so Si Ťin-pchingom

14.5.2024 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin tento týždeň pricestuje na dvojdňovú štátnu návštevu Číny. V utorok to oznámilo čínske ministerstvo zahraničných vecí. Putin sa počas návštevy, ktorá sa začne vo štvrtok, stretne s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.

Kremeľ vo vyhlásení potvrdil Putinovu cestu a uviedol, že vycestuje na pozvanie Si Ťin-pchinga. Uvádza sa v ňom, že to bude Putinova prvá zahraničná cesta, odkedy zložil prezidentskú prísahu a začal svoje piate funkčné obdobie.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDva autoritárske štáty, ktoré sú čoraz viac v sporoch s demokraciami a Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO), sa snažia získať vplyv v Afrike, na Strednom východe a v Južnej Amerike.

Čína podporila tvrdenie Ruska, že Putin spustil svoj útok na Ukrajinu v roku 2022 z dôvodu západných provokácií, bez toho, aby predložila spoľahlivé dôkazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Čínsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Štátna návšteva, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Putin ide na prvú zahraničnú cestu v novom funkčnom období, v Číne sa stretne so Si Ťin-pchingom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.