Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Protikremeľskí bojovníci sa nevzdávajú, ich cieľom je zvrhnúť Putinov režim

 Webnoviny  14. marec 2024  92  
Protikremeľskí bojovníci sa nevzdávajú, ich cieľom je zvrhnúť Putinov režim

14.3.2024 (SITA.sk) - Ruská protivzdušná obrana zostrelila v Belgorodskej oblasti osem vzdušných cieľov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol gubernátor oblasti Viačeslav Gladkov.

Ruské spravodajské kanály na Telegrame zároveň informujú o údajnom pokuse „ukrajinskej sabotážnej a prieskumnej skupiny“ vstúpiť na územie Belgorodskej oblasti.

Protikremeľskí bojovníci z Ruského dobrovoľníckeho zboru sa však voči týmto správam ohradili a tvrdili, že to boli oni, kto zaútočil na vojenské ciele v Rusku. Vysvetlili, že boli nútení začať paľbu, pretože Rusko pokračuje v útokoch na mierumilovné dediny a mestá na Ukrajine.

Vyzývali ľudí na evakuáciu


Dobrovoľníci z Légie Sloboda Ruska, Ruského dobrovoľníckeho zboru a Sibírskeho práporu v stredu vyzvali obyvateľov Belgorodskej a Kurskej oblasti, ktorí bývajú v blízkosti vojenských objektov, aby sa evakuovali.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinská rozviedka neskôr priniesla správu, že miestne úrady v Belgorodskej a Kurskej oblasti blokujú evakuáciu a zakazujú ľuďom odísť pod hrozbou pokút a prepustenia z práce.

Protiputinovskí bojovníci znova apelovali na evakuáciu vo štvrtok ráno, pričom povedali, že spustia paľbu na ruské vojenské ciele do hodiny a pol po zverejnení príspevku.

Zvyšuje sa rozsah bojov


Protikremeľskí bojovníci tvrdia, že s každou ďalšou operáciou na území Ruska sa rozsah bojov zvyšuje a získavajú na svoju stranu „viac delostrelectva, viac techniky a viac ľudí“.

Dobrovoľník z Légie Sloboda Ruska Alexej Baranovskij vo štvrtok ráno vyhlásil, že „situácia v Kurskej oblasti je napätá a boje pokračujú v Belgorodskej oblasti“ a že ich „oslobodzovacia operácia prebieha už tri dni a bude pokračovať“.

Cieľom je v konečnom dôsledku zvrhnúť Putinov režim,“ povedal Baranovskij.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Légia sloboda Ruska, ruská protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský dobrovoľnícky zbor
Zdroj: SITA.sk - Protikremeľskí bojovníci sa nevzdávajú, ich cieľom je zvrhnúť Putinov režim © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.