Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,3 °C
Mimoriadne správy

Postup Ruska v Doneckej oblasti sa spomalil, Británia za tým vidí regeneráciu ruských síl

 Webnoviny  14. marec 2024  87  
Postup Ruska v Doneckej oblasti sa spomalil, Británia za tým vidí regeneráciu ruských síl

14.3.2024 (SITA.sk) - Britské obranné spravodajstvo pozoruje spomalenie postupu ruských okupačných síl v prednej línii v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Na sociálnej sieti X tiež uviedlo, že ruské jednotky pokračujú v postupe na niekoľkých častiach frontu, pričom operácie sa sústreďujú na západ od obcí Avdijivka a Marinka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko vo februári obsadilo Avdijivku a niekoľko dedín západne od mesta, ale odvtedy spomalilo svoj postup. Ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva upozornilo, že priemerný počet týždenných ruských útokov sa od konca februára znížil o 60 %.

"Je vysoko pravdepodobné, že celková situácia bude v nasledujúcich týždňoch pre ukrajinské sily náročná, keďže Rusko bude pokračovať v regenerácii síl a podnikaní útokov na prioritné osi," uvádza sa v správe Britov.

Spravodajské služby Spojeného kráľovstva predtým poznamenali, že ukrajinské jednotky začali zrýchleným tempom budovať obranné pozície v niekoľkých frontových oblastiach. Britské ministerstvo obrany tiež varovalo, že Rusko sa môže pripravovať na deportáciu Ukrajincov z území, ktoré v súčasnosti okupuje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)
Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Postup Ruska v Doneckej oblasti sa spomalil, Británia za tým vidí regeneráciu ruských síl © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.