Streda, 28. júl 2021
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Proti demonštrantom v Bielorusku opäť zasiahla polícia, v putách skončilo viac ako 500 ľudí

 Webnoviny  15. november 2020  160
Proti demonštrantom v Bielorusku opäť zasiahla polícia, v putách skončilo viac ako 500 ľudí

15.11.2020 (Webnoviny.sk) - Proti demonštrantom v bieloruskom hlavnom meste, ktorí sa dožadujú odstúpenia prezidenta Alexandra Lukašenka, v nedeľu zakročili policajti s obuškami. Protestné zhromaždenia sa okrem Minska uskutočnili aj v ďalších mestách.

Podľa ľudskoprávnych aktivistov pri nich polícia zatkla vyše 500 osôb. Mnohí demonštranti mali pri sebe obrázky s podobizňou Romana Bondarenka. Stúpenec opozície zomrel vo štvrtok vo veku 31 rokov v dôsledku vážnych zranení, ktoré mu mal spôsobiť brutálny zásah policajtov v civile.

Protesty v Bielorusku trvajú už viac ako tri mesiace, počas ktorých údajne zomreli celkovo štyria ľudia. Demonštranti považujú za zmanipulované výsledky prezidentských volieb, v ktorých podľa oficiálnych údajov vyhral Alexander Lukašenko. Už 66-ročný autoritársky líder vládne v Bielorusku od roku 1994.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby v Bielorusku a protesty (fotografie)

Viac k témam: protesty v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Proti demonštrantom v Bielorusku opäť zasiahla polícia, v putách skončilo viac ako 500 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.