Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Azerbajdžan predĺžil Arménsku lehotu na odovzdanie jedného z okresov v Náhornom Karabachu

 Webnoviny  15. november 2020  148
Azerbajdžan predĺžil Arménsku lehotu na odovzdanie jedného z okresov v Náhornom Karabachu

15.11.2020 (Webnoviny.sk) - Azerbajdžan v nedeľu predĺžil Arménsku lehotu ma odovzdanie regiónu Kelbadžar o desať dní do 25. novembra. Oznámil to v Baku poradca prezidenta Ilhama Alijeva. Kelbadžar je jedným z troch okresov, ktorý musí Arménsko odovzdať na základe dohody o ukončení bojov v Náhornom Karabachu.

Arménsko, ktoré malo svoje jednotky stiahnuť z oblasti do nedele, požiadalo o predĺženie lehoty. Odôvodnilo to tým, že z okresu vedie iba jedna úzka cesta, na ktorej vznikajú dopravné zápchy.

Azerbajdžan stratil kontrolu nad provinciou Náhorný Karabach po vojne s Arménskom, ktorá sprevádzala rozpad Sovietskeho zväzu. Od roku 1994 platilo krehké prímerie. V najnovšej vojne získal Azerbajdžan kontrolu nad veľkými časťami oblasti. Dohodu o prímerí sprostredkovanú Ruskom podpísali obe krajiny v pondelok.

Viac k témam: Azerbajdžan, Náhorný Karabach
Zdroj: Webnoviny.sk - Azerbajdžan predĺžil Arménsku lehotu na odovzdanie jedného z okresov v Náhornom Karabachu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.