Štvrtok, 25. február 2021
Jasno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Premiér Johnson je v izolácii po kontakte s poslancom pozitívne testovaným na koronavírus

 Webnoviny  16. november 2020  104
Premiér Johnson je v izolácii po kontakte s poslancom pozitívne testovaným na koronavírus

16.11.2020 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson je v izolácii po tom, ako sa dozvedel, že bol v kontakte s osobou pozitívne testovanou na koronavírus.

"Bude pokračovať v práci z Downing Street, vrátane toho, že bude viesť reakcie vlády na pandémiu koronavírusu," uviedlo vyhlásenie, ktoré premiérov úrad zverejnil v nedeľu. Johnson "sa cíti dobre a nemá nijaké príznaky ochorenia COVID-19," dodalo vyhlásenie.

Johnson sa vo štvrtok približne na pol hodinu stretol s malou skupinou poslancov, vrátane jedného, u ktorého sa neskôr prejavili symptómy nákazy koronavírusom a bol pozitívne testovaný. Vyhlásenie úradu predsedu vlády nespresnilo, ako dlho bude Johnson v izolácii.

V apríli bol britský premiér pre nakazenie sa koronavírusom tri dni hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Viac k témam: britský premiér, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Johnson je v izolácii po kontakte s poslancom pozitívne testovaným na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.