Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Prítomnosť Wagnerovej skupiny v Bielorusku predstavuje ďalší problém, tvrdí litovský prezident Nausėda

 Webnoviny  26. jún 2023  79  
Prítomnosť Wagnerovej skupiny v Bielorusku predstavuje ďalší problém, tvrdí litovský prezident Nausėda

26.6.2023 (SITA.sk) - Pokus o prevrat zo strany ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny naznačuje, že v Rusku je možné v budúcnosti očakávať podobné alebo dokonca väčšie nepokoje. Uviedol to litovský prezident Gitanas Nausėda po schôdzke s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom.

„Udalosti v Rusku počas uplynulého víkendu demonštrujú nestabilitu režimu Kremľa. Môžeme v budúcnosti očakávať podobné alebo dokonca väčšie problémy,“ konštatoval litovský prezident. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Nausėda dodal, že udalosti v Rusku môžu ovplyvniť bezpečnostnú situáciu v Litve a regióne. Potenciálna prítomnosť Wagnerovej skupiny v Bielorusku podľa neho predstavuje ďalší problém.

Viac o téme: Vojna na UkrajineLitovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis predtým tiež varoval pred nebezpečenstvom opakovania takýchto udalostí v Rusku.

Zdôraznil, že Západ by mal zvažovať riziká spojené s nepredvídateľnosťou Ruska, pričom by sa jeho pozornosť nemala odpútavať od poskytovania podpory Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Prítomnosť Wagnerovej skupiny v Bielorusku predstavuje ďalší problém, tvrdí litovský prezident Nausėda © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.