Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Prímerie počas olympijských hier nezabráni Rusom v prípravách na ďalšie útoky, tvrdí ukrajinský prezident

 Webnoviny  17. máj 2024  142  
Prímerie počas olympijských hier nezabráni Rusom v prípravách na ďalšie útoky, tvrdí ukrajinský prezident

17.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že myšlienke pokoja zbraní počas tohtoročných olympijských hier v Paríži nerozumie.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAko referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj na stretnutí s novinármi poznamenal, že žiadne prímerie nezabráni Rusku zhromaždiť jednotky bližšie k ukrajinským pozíciám a potom „pokračovať v ofenzíve“.

„Už sme mali prímerie. Ale s týmto nepriateľom to nefunguje dobre. Navyše je tu riziko... Kto zabezpečí, aby sa k nám ich sily počas prímeria nepriblížili? Prímerie nezabráni tomu, aby sa ich vybavenie presunulo bližšie a potom pokračovali v ofenzíve. Nerozumiem teda detailom. Zatiaľ mi to znie ako príbeh, ktorý sa narodil mŕtvy,“ vyhlásil ukrajinský líder.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: Olympijské hry, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Prímerie počas olympijských hier nezabráni Rusom v prípravách na ďalšie útoky, tvrdí ukrajinský prezident © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.