Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  26 °C
Mimoriadne správy

Prigožin sa údajne vrátil do Ruska, s Lukašenkom a Putinom stále vyjednávajú

 Webnoviny  29. jún 2023  182  
Prigožin sa údajne vrátil do Ruska, s Lukašenkom a Putinom stále vyjednávajú

29.6.2023 (SITA.sk) - Strany zúčastnené na dohode o ukončení krátkej vzbury ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny, vrátane bieloruského diktátora Alexandra Lukašenka, podľa niektorých správ pravdepodobne pokračujú vo vyjednávaní o detailoch. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Nezávislá bieloruská monitorovacia skupina Hajun poukázala na letové údaje z 27. júna naznačujúce, že lietadlo zakladateľa Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina opustilo bieloruské letisko Mačuliščy a odletelo do Moskvy a potom ihneď do Petrohradu. Informuje o tom web Kyiv Independent.

ISW dodáva, že podľa proruských mediálnych kanálov sa Prigožin vrátil do Ruska, aby vyjednával s ruskými predstaviteľmi a veliteľskou radou Wagnerovej skupiny. ISW však nedokáže potvrdiť, či Prigožin naozaj letel do Ruska. Ďalšie proruské zdroje špekulujú o tom, že neúspešná vzbura už má „rozsiahly vplyv na ruskú veliteľskú štruktúru“, poznamenal ISW.
Viac k témam: Vyjednávanie, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Prigožin sa údajne vrátil do Ruska, s Lukašenkom a Putinom stále vyjednávajú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.