Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ovplyvní ruské operácie strata lietadla Il-22M a vrtuľníkov? Zažijú psychologický šok, tvrdí britská rozviedka

 Webnoviny  29. jún 2023  75  
Ovplyvní ruské operácie strata lietadla Il-22M a vrtuľníkov? Zažijú psychologický šok, tvrdí britská rozviedka

29.6.2023 (SITA.sk) - Strata lietadla a vrtuľníkov počas vzbury wagnerovcov bude mať pravdepodobne negatívny dopad na ruské vojenské operácie i morálku medzi vojakmi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vo svojom najnovšom hodnotení vojny na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany, podľa ktorého by strata vrtuľníkov a lietadla Il-22M mohla mať trvalý vplyv na vojnu. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Negatívny vplyv


Stroj Il-22M sa využíval na velenie a riadenie vo vzduchu, ako aj na úlohy rádiového prenosu.

„Strata tohto lietadla bude mať pravdepodobne negatívny vplyv na ruské vzdušné a pozemné operácie. Z krátkodobého hľadiska psychologický šok zo straty veľkého počtu členov posádky týmto spôsobom takmer určite poškodí morálku,“ konštatuje britská vojenská rozviedka.

Oslabenie Ruska


Rusko bude podľa Londýna musieť obmedziť úlohy, aby efektívne zvládlo pracovné zaťaženie zostávajúcej flotily.

„To pravdepodobne oslabí schopnosť Ruska veliť a koordinovať svoje sily,“ uvádza sa v správe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stratené lietadlo, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Ovplyvní ruské operácie strata lietadla Il-22M a vrtuľníkov? Zažijú psychologický šok, tvrdí britská rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.